Ing. Jan Kubát

partner, Evropský patentový zástupce

email:

tel. číslo: +420 266 772 108

Jan Kubát je patentovým zástupcem s dlouholetou praxí v oblasti ochrany průmyslových práv, kde se specializuje především na vynálezy v oblasti organické chemie, léčiv a pesticidů.

Po studiu na VŠCHT pracoval několik let jako výzkumný pracovník ve Výzkumném ústavu papíru a celulózy. V roce 1961 nastoupil do tehdejšího Úřadu pro vynálezy a objevy jako průzkumový pracovník, kde později pracoval jako předseda rozkladových komisí. V roce 1969 odešel do Advokátní poradny 10 do oddělení průmyslových práv, jež se specializovalo na zastupování zahraničních přihlašovatelů před Úřadem, a to zejména v oblasti přihlášek vynálezů, ochranných známek a objevů. V roce 1990 se stal zakládajícím členem nynější Advokátní a patentové kanceláře TRAPLOVÁ – HAKR – KUBÁT, kde působí dodnes jako partner.

Jan Kubát je zakládajícím členem Komory patentových zástupců, ve které posléze působil po několik funkčních období jako místopředseda. Je členem i dalších profesních organizací jako je AIPPI, EPI a UNION, kde více než deset let zastával funkci prezidenta české národní skupiny. Jan Kubát kromě češtiny hovoří německy, anglicky a rusky.