Ing. Eduard Hakr

partner, Evropský patentový zástupce

email:

tel. číslo: +420 266 772 109

Eduard Hakr je patentovým zástupcem s bohatou dlouholetou praxí v oblasti ochrany průmyslového vlastnictví, kde se specializuje především na oblast organické a pesticidní chemie.

Eduard Hakr vystudoval VŠCHT v Praze a následně působil jako odborný pracovník oddělení přírodních látek Československé Akademie věd, odkud přešel do Úřadu pro vynálezy a objevy na místo odborného referenta oddělení průzkumu přihlášek vynálezů. V roce 1969 odešel do Advokátní poradny č. 10 do oddělení průmyslových práv, jež se specializovalo na zastupování zahraničních přihlašovatelů v oblasti přihlášek vynálezů, ochranných známek a objevů před Úřadem pro vynálezy a objevy. V roce 1990 se stal zakládajícím členem nynější Advokátní a patentové kanceláře TRAPLOVÁ – HAKR – KUBÁT, kde působí dodnes jako partner.

Eduard Hakr je jedním ze zakládajících členů Komory patentových zástupců a mimo to je členem dalších mezinárodních profesních sdružení, jako jsou AIPPI, FICPI apod. Kromě češtiny hovoří německy, anglicky a rusky.